معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به وضعیت پروژه قطار شهری شهری اهواز گفت: کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که با این عظمت و اهمیت در چنین استان مهم و حساسی بلاتکلیف و رهاشده باشد.

به گزارش فصل نو، بابک دین‌پرست در حاشیه بازدید از پروژه متروی اهواز که (۸ مهرماه) انجام شد، اظهار کرد: امروز از دو کارگاه متروی اهواز بازدید کردیم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. تنها نتیجه‌ای که می‌توان گرفت این است که پروژه‌ای با این اهمیت به هر دلیلی پس از ۱۴ سال به اتمام نرسیده است.

وی افزود: در حالی که قرار بود این پروژه پس از اصلاحات بعدی حداکثر تا شش سال به اتمام برسد اما اکنون اتمام این پروژه هشت سال تاخیر داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: امشب جلسه‌ای در این زمینه برگزار و دلیل تاخیر در اتمام این پروژه مشخص خواهد شد و اینکه چه کاری باید انجام دهیم تا این پروژه اجرایی شود.

دین‌پرست بیان کرد: این پروژه هم مانند دیگر پروژه‌های کشور است که در حال اجرا هستند. کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که با این عظمت و اهمیت در چنین استان مهم و حساسی بلاتکلیف و رها شده باشد. تصمیم خوبی برای پروژه مترو اهواز خواهیم گرفت. خبر خوب برای مردم اهواز این است که پروژه مترو تعیین تکلیف شود نه اینکه بگوییم این پروژه از فردا راه‌اندازی می‌شود.

وی در خصوص احتمال خلع شرکت کیسون عنوان کرد: با توجه به اینکه هنوز دلایل تاخیر در اتمام این پروژه بررسی نشده است نمی‌توانیم اکنون بگوییم احتمال خلع ید شرکت کیسون چقدر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور تصریح کرد: در حال حاضر تنها صحبت‌های رئیس سازمان قطار شهری اهواز و نماینده پیمانکار را گوش کرده‌ایم. باید متن قرارداد و میزان اجرای تعهدات  طرفین را بررسی کنیم و نمی‌توانیم اکنون بگوییم که کدام یک از آنها مقصر است و چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

به گزارش فصل نو ، معاون وزیر کشور امروز در اهواز از چند ایستگاه پروژه مترو اهواز دیدن کرد. در این بازدید معاون امور عمرانی استانداری خوزستان و رئیس سازمان قطار شهری اهواز حضور داشتند. در خصوص بررسی وضعیت مترو اهواز امشب جلسه‌ای در استانداری خوزستان برگزار خواهد شد.