معماری
سرخط خبرها
خانه / اخبار استان ها / مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد:ارتقای اشتغال مولد همراه با مهارت آموزی،منجر به جذب نیروهای متخصص بومی می شود

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد:ارتقای اشتغال مولد همراه با مهارت آموزی،منجر به جذب نیروهای متخصص بومی می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: هدف ما ارتقای اشتغال مولد، همراه با مهارت آموزی است که منجر به جذب نیروهای متخصص بومی شود.

ارتقای اشتغال مولد همراه با مهارت آموزی در استان

به گزارش پایگاه خبری باده نیوز ، ارسلان غمگین روز سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹ در حاشیه نشست مشترک حجت الله میرزایی معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با مدیران مجموعه پتروشیمی های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- که به میزبانی پتروشیمی امیرکبیر در بندر ماهشهر برگزار شد- اظهار کرد: خوزستان در سال های متمادی مرکز جذب نیروهای انسانی زیادی از سرتا سر کشور در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، برق و آب و… بوده است؛ اگرچه ما میزبانان بسیار خوبی هستیم اما نه تا اندازه‌ای که نیروهای خودمان بیکار بمانند.
وی ادامه داد: قطعا ما مخالف جذب نیروی غیربومی جدیدی- که تخصص آن در استان وجود دارد- هستیم؛ البته اگر در حوزه خاصی که تخصص آن حرفه در استان وجود نداشته باشد؛ حتما از نیروهای غیر بومی بهره می گیریم و این مساله دغدغه وزارت متبوع، مقام عالی استان و همچنین شرکت های مستقر در خوزستان نیز هست.
وی افزود: طبق ماده ۴۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی کلیه دستگاه های اجرایی از جمله وزارتخانه‌های نفت و نیرو، سازمان انرژی اتمی و بنگاه های اقتصادی نهادهای عمومی غیردولتی مکلف اند درطول اجرای قانون برنامه، درطرح ها (پروژه‌های) خود و درشرایط برابر به پیمانکاران بومی واجد شرایط استانی اولویت دهند و در قرارداد با کلیه شرکت ها و پیمانکاران، اولویت با به‌کارگیری نیروهای بومی استانی (در شرایط برابر از نظر علمی و تجربی و با اولویت محل سکونت نزدیک‌تر) باشد و بر حسن اجرای آن نظارت کنند.
غمگین ادامه داد: بر اساس مصوبه فوق لازم است تلاش شود که پیمانکاران و نیروهای مشغول به کار در استان بومی باشند مگر اینکه نیروی متخصص بومی در شغل مورد نظر یا پیمانکار فوق وجود نداشته باشد.
غمگین در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام شرکت های پتروشیمی به توانمندسازی پیرامونی گفت: شرکت ها باید تلاش کنند بخشی از نیازهای خود را از منطقه تامین کنند به طور مثال در حوزه پوشاک و البسه کار که مورد نیاز آنها است می توانند از شرکت های تعاونی داخل استان نیاز های خود را تامین کنند.
وی تاکید کرد: قطعاً اگر تعاونی تولید کننده مورد حمایت قرار گیرد به مرور توانمند شده و موفق خواهد بود، در غیراین صورت قادر به رقابت با تولید کننده‌ های قدرتمند کلانشهرها در استان های بزرگ قرار دارد، نخواهد بود؛ اما درنهایت باید از یک جایی شروع کنیم.
غمگین ادامه داد: تلاش خواهیم کرد شرکت های تعاونی تولید پوشاک و ملزومات ایمنی و…(تامین نیاز یا توسعه عمرانی) در ماهشهر یا بندر امام خمینی (ره) ایجاد و شروع به کار کنند. چنانچه این شرکت ها مورد حمایت موثر قرار بگیرند قطعاً پیشرفت خواهند کرد و باعث تولید ثروت و توزیع آن میان آحاد مردم پیرامون خود خواهند شد ولی اگر همیشه شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی بگویند کیفیت آنها خوب نیست قطعاً این اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین به شرکت‌های تعاونی منطقه اعتماد کنیم که اگر حمایت شوند می توانند ضمن رشد ثروت را به منطقه منتقل کنند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بازرسان کار را بازوان توانمند شرکت ها خواند و گفت: بازرسان اداره کار هیچ مماشاتی در بازدید از شرکت ها ندارند و صاحبان بنگاه های اقتصادی در این زمینه باید با آنها همکاری کنند چرا که اگر اتفاق ناگواری رخ دهد مسوولیت پاسخ گویی و قصور آن بر عهده بنگاه‌های اقتصادی خواهد بود.
غمگین در پایان با قدردانی از شرکت های پتروشیمی منطقه به ویژه پتروشیمی امیرکبیر که موجب رونق اقتصادی و اشتغال منطقه هستند، گفت: تقاضا می کنیم در حوزه مسوولیت های اجتماعی گام های موثر، زیربنایی و ماندگار بردارند که البته شرکت پتروشیمی امیرکبیر در این زمینه همواره پیشگام بوده است.

همچنین ببینید

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت کاهش نیافته است .

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، گفت: تصمیمی برای تغییر در میزان ذخیره بنزین در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =