به گزارش پایگاه خبری باده نیوز “آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز با اشاره به کشف حجاب اجباری در زمان رضاشاه اظهار داشت: بعدازاین تصمیم رضاشاه بسیاری از بانوان ما متحمل رنج‌ها و شکنجه‌هایی شدند و برخی از آن‌ها به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به واقعه مسجد گوهرشاد گفت: هزاران نفر از مردم مشهد در این حادثه به رهبری شیخ بهلول و آیت‌الله‌العظمی سید حسین قمی بود که بعد از دستگیری ایشان مردم در مسجد تحصن کردند و به دستور رضاخان بسیاری از این مردم به شهادت رسیدند.

امام جمعه اهواز افزود: مرحوم سید باقر حکیم و علامه شوشتری با دیدن این اوضاع از ایران به عراق پناه بردند و تا سال ۱۳۲۰ به کشور بازنگشتند و در جوار بارگاه حضرت سیدالشهدا با سختی زندگی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: ریشه این جنایات استعمار بود و کشور امروز هم با استعمارگران در حال جنگ است.

وی با اشاره به اهانت‌ به امام خمینی در سال ۵۶ در روزنامه اطلاعات گفت: بعدازاین اهانت مردم قم در ۱۹ دی‌ماه قیام کردند و تعداد زیادی از آن‌ها به شهادت رسیدند. مراسم هفتم و چهلم این شهدا در اهواز، تبریز و یزد و دیگر شهرها برگزار شد و پس از آن این قیام‌ها بیشتر شد.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم شکر الهی برای نعمت نخبگی گفت: این به معنی استعدادها خدادادی است و شکر آن‌ها سبب بیشتر شدن استعدادها می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش علمی نباید در کشور کند شود، گفت: در استان خوزستان از این نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان داریم و باید بیشتر از این به آن‌ها کمک کرد