معماری
خانه / اخبار خوزستان / پل سردشت دزفول افتتاح شد

پل سردشت دزفول افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری باده نیوز ، منوچهر رحمانی در حاشیه افتتاح پل سردشت دزفول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طول مسیر پل سردشت دزفول با احتساب راههای دسترسی ۱۶۵۰متر شامل عملیات خاکی و روکش آسفالت با عرض ۱۱ متر است.

وی افزود: برای ساخت سه دستگاه پل و سه کیلومتر جاده های دسترسی به پل سردشت دزفول ۶۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

رحمانی ادامه داد: احداث و تکمیل پل ورودی شهر سالند مرکز بخش سردشت دزفول از جمله مطالبات جدی اهالی این بخش کوهستانی بود که پس از سالها پیگیری و شروع عملیات ساخت امروز محقق شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان  ادامه داد: طرح بهسازی و روکش آسفالت جاده بنوت – حمزه دزفول به طول ۱۱ کیلومتر شامل تعریض و بهسازی و روکش آسفالت جاده روستای بنوت به شهر حمزه با صرف ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

رحمانی اظهار داشت: اجرای این طرح نقش مهمی در کاهش سوانح جاده ای، کاهش مصرف سوخت و تسهیل تردد روستاییان و کشاورزان منطقه در این جاده دارد.

در آئین افتتاح پل ورودی شهر سالند دزفول ، حاج محمدی دستیار ویژه دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه و نیز عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

پل سالند علاوه بر سهولت در تردد اهالی منطقه نقش مهمی در ورود گردشگران به بخش کوهستانی سردشت دارد.

بخش کوهستانی سردشت با سه هزار و۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت و افزون بر۲۴ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری شمال دزفول واقع است.

همچنین ببینید

تالاب‌های خوزستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان:باران‌ تالاب‌های خوزستان را احیا کرد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان شرایط تالاب‌های خوزستان را مطلوب دانست و گفت:بارندگی واعمال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =