معماری
خانه / اخبار استان ها / توربین سولار ساترن بدست توانمند کارکنان شرکت آغاجاری بازسازی مجدد وراه اندازی شد

توربین سولار ساترن بدست توانمند کارکنان شرکت آغاجاری بازسازی مجدد وراه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری باده نیوز، با تلاش کارکنان اداره نگهداری و تعمیرات و بخشهای مدیریت عملیات، عملیات نوسازی و راه اندازی موفقیت آمیز یک دستگاه توربین سولار ساترن MDG1200 پس از ٢٠ سال محقق شد.

مدیر عامل شرکت آغاجاری با اعلام این خبر اعلام نمودند: در راستای بهینه سازی تجهیزات فرآیندی و صیانت از سرمایه های ملی یک دستگاه توربین سولار ساترن MDG1200 با ظرفیت تقریبی ٢۴٠ هزار بشکه در روزپس از گذشت ٢٠ سال بدست متخصصان داخلی شرکت و با استفاده از دانش بومی تکمیل و راه اندازی شد.

مهندس پیرامون اظهار داشتند این توربین به دلیل آسیب و اشکالات فنی متعدد قریب به ٢٠ سال از مدار عملیاتی خارج و با توجه به قدمت و متاثر از عوامل طبیعی دچار فرسودگی شدید گردیده بود بنحوی که بعضاً از قطعات سالم آن به عنوان یدکی توربین های مشابه استفاده می گردید و نظر به وجود تحریم ها و تنگناهای موجود در بخش خرید تجهیزات خارجی و بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان متخصص تعمیرات در بخش های مختلف عملیاتی و فنی، ضرورت تعمیر اساسی توربین مذکور جزء اهداف اصلی این شرکت قرار گرفت لذا با تلاش شبانه روزی و مستمر کارشناسان و با استفاده از تجربه و دانش کاری خود با انجام تعمیرات کلی و رفع کلیه اشکالات توربین مذکور در مدار عملیاتی قرار گرفته است.

وی ضمن قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران و کارکنان مرتبط با راه اندازی این توربین گفت : تعمیر و تکمیل این توربین حدود ١٠٠ روز کاری توسط کارکنان داخلی شرکت به طول انجامید .

مدیر عامل شرکت آغاجاری سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات ارزشمند را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان و گفت: نوسازی و راه اندازی مجدد این توربین درشرایط سخت تحریم برگ زرین دیگری برافتخارات کارکنان خدوم این شرکت می باشد چرا که تأمین یک دستگاه توربین در شرایط کنونی بسیار دشوار و هزینه های بسیار گزافی را در بر دارد.

مهندس پیرامون اعتماد به کارشناسان وکارکنان جوان و خلاق و حمایت از کالای ساخت داخل را یکی از راه های برون رفت از مشکلات بر شمرد و بیان کردند: شرکت آغاجاری آمادگی انتقال این دانش به سایر شرکتهای بدنه وزارت نفت را دارد.

همچنین ببینید

تسهیلات

مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور : پیش‌بینی پرداخت ۲۰هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون

تسهیلات مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =